Pradžia

2021 m. birželio mėn.

Antrasis nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo etapas vyksta jau daugiau nei pusę metų – naujausiais, 2021 m. birželio mėn. duomenimis, šiame etape tiekėją jau pasirinko daugiau nei 122 tūkst. namų ūkių. Tai – 16 proc. visų į šį etapą patekusių vartotojų. Tuo metu per pirmąjį etapą nepasirinkusių nepriklausomo tiekėjo bei patekusių tarp garantinio tiekimo paslaugą gaunančių klientų nuosekliai mažėja, tokiu liko kiek daugiau nei 1 proc. visų pirmo etapo vartotojų.

Primename, kad per antrąjį etapą nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinkti turėtų apie 780 tūkst. namų ūkių (maždaug pusė visų vartotojų). Tai – gyventojai, kurių faktinis elektros energijos suvartojimas per metus siekia daugiau nei 1 tūkst. kWh.

Tiekėjai konkuruoja dėl vartotojų siūlydami kokybiškesnes, įvairesnes paslaugas

Tiekėjai konkuruoja dėl vartotojų siūlydami kokybiškesnes ir įvairesnes paslaugas. Iš viso gyventojai gali rinktis iš septynių nepriklausomų tiekėjų. Šiuo metu Lietuvoje privačius elektros vartotojus aptarnauja ir pasiūlymus jiems gali pateikti „Birštono elektra“, „EGTO Energija“, „Elektrum Lietuva“, „Enefit“, „Ignitis“, „Perlas Energija“ ir „Vilniaus elektra“.

Rinktis galima nelaukus pasiūlymų

Pasirinkti nepriklausomą tiekėją jau dabar gali visi šalies gyventojai. Tai padaryti galima nelaukus priskirto termino ir pasiūlymų iš tiekėjų po suplanuoto duomenų atvėrimo. Pastebima, kad nepaisant vasaros atostogų, vis didėjanti dalis šių gyventojų nedelsia ir priima sprendimą ir pasirašo sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju nelaukę žiemos.

Rekomenduojama, įvertinus siūlomas sąlygas, išsirinkti labiausiai tinkančią įmonę, o pasirinkti tiekėją išties paprasta – pasirašius sutartį tolimesniais procesais pasirūpins nepriklausomas tiekėjas.

Nepasirinkus tiekėjo – garantinis tiekimas

​Nespėjus pasirinkti elektros tiekėjo, kiekvienam gyventojui, patekusiam į pirmąjį etapą, elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Tiems gyventojams, kurie patenka į antrąjį nepriklausomo elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapą ir tiekėjo nepasirinks, nuo kitų metų sausio 1 d. elektros tiekimą užtikrina garantinio elektros tiekėjo paslaugą užtikrinanti bendrovė ESO. Garantinio tiekimo kaina bus perskaičiuojama kas mėnesį, atsižvelgiant į praėjusio mėnesio vidutinę biržos kainą ir pritaikant koeficientą 1,25.