Pradžia

2021 m. balandžio mėn.

Paskutiniais duomenimis, antrajame nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimo etape tiekėją jau pasirinko beveik 108 tūkst. namų ūkių. Tai – 14 proc. iš visų į šį etapą patekusių vartotojų. Iš viso tiekėją antruoju etapu pasirinkti turi apie 760 tūkst. arba maždaug pusė visų elektros energijos vartotojų Lietuvoje.

Iš viso nepriklausomą elektros energijos tiekėją pasirinko 17 proc. visų namų ūkių šalyje. Tai – daugiau nei ketvirtis milijonų vartotojų.

Elektros energijos vartotojams svarbu žinoti, kad rinktis naująjį tiekėją jau dabar gali visi norintys – tiek patenkantys į šiemet vykstantį antrąjį, tiek į trečiąjį elektros energijos tiekėjų pasirinkimo etapą. Tai padaryti vartotojai gali nelaukdami jam priskirto termino ir pasiūlymų iš tiekėjų po suplanuoto duomenų atvėrimo.

Kreiptis į nepriklausomą tiekėją galima nelaukiant duomenų atvėrimo ir pasiūlymų. Rekomenduojama įvertinus siūlomas sąlygas išsirinkti labiausiai tinkančią įmonę. Pasirinkti tiekėją išties paprasta – pasirašius sutartį tolimesniais procesais pasirūpins nepriklausomas tiekėjas.

Nuo kada įsigalios naujoji sutartis su tiekėju?

Pasirašant sutartį su tiekėju galima rinktis, kada ji įsigalios, tačiau šis terminas turi būti ne trumpesnis nei 14 dienų, skaičiuojant nuo sutarties pasirašymo dienos, ir sutapti su kalendorinio mėnesio pirma diena. Pavyzdys: jeigu sudarėte sutartį iki sausio 18 dienos (imtinai), ji įsigalios ne anksčiau vasario 1 d. Jeigu sudarėte sutartį po sausio 18 d., ji įsigalios kovo 1 d.

Ar pasirenkant nepriklausomą tiekėją gyventojai turės keisti visą turimą elektros instaliaciją, infrastruktūrą?

Renkantis tiekėją nereikia nei tiesti naujų elektros laidų ar keisti skaitiklio. Nereikės įleisti nieko nei į gyventojo butą, laiptinę ar namą. Vartotojas perka tik paslaugą, kurią teikia tarpusavyje konkuruojantys tiekėjai. Taigi vienoje laiptinėje esantys kaimynai gali pirkti elektrą iš skirtingų tiekėjų.

Tuo metu, visu tinklu, kuris ir užtikrina energijos tiekimą šalies žmonėms, kad šis tinklas veiktų patikimai ir nenutrūkstamai, kaip ir anksčiau, rūpinasi bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ – ESO. Svarbu suprasti, kad elektros energija – atskira prekė, o ESO valdomi kabeliai – „kanalas“, kuriuo ta prekė pasiekia vartotoją. Tais kebeliais gali tekėti skirtingų tiekėjų parduodama elektra.

Perkama elektros energija vartotojus pasieks iš bet kurio tiekėjo, o svarbiausia – gyventojai turės tokias sąlygas, geresnes sąlygas, dėl kurių sutarė su savo pasirinktu nepriklausomu elektros energijos tiekėju.