Pradžia

2020 m. spalio mėn.

Likus šešioms savaitėms iki galutinio termino, kai beveik 100 tūkst. turto vienetų, turi būti pasirinktas elektros tiekėjas, pasirinkimą padariusiųjų skaičius viršijo jau 20 proc., tą turinčių padaryti iki gruodžio 10 d. Paskutinę spalio savaitę (iki spalio 29 d.) žymiai ūgtelėjo vartotojų, kurie renkasi nepriklausomą elektros tiekėją savo namams, sodybai ar kitam turtui – turto vienetų skaičius perkopė 20 tūkst., kai 10.15 d. jų buvo tik 13 tūkst.

Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti tie, kurie per mėnesį suvartoja apie 420 kWh arba moka už elektrą virš 60 eurų, pagal standartinį tarifą.

Iš viso, kartu su kitų etapų dalyviais, pasirinkusiųjų elektros tiekėją turto vienetų jau priskaičiuojama virš 52 tūkst., kai 10.15 d. jų buvo kiek daugiau nei 35 tūkst.

Gegužę prasidėjus elektros tiekėjo pasirinkimo informavimo kampanijai, rinkos dalyviai dar vasarą ėmėsi sprendimų – pasirinko elektros tiekėją savo namams ar kitam turimam nekilnojamajam turtui. Gegužę tokių buvo jau virš 1 tūkst. objektų, kai dar kovo mėnesį šis skaičius nesiekė 300.

Kitų etapų dalyviai elektros tiekėją turės pasirinkti per 2021 m. - 2022 m., nes 2023 m. sausio 1 d. Lietuvoje nebeliks visuomeninio tiekėjo, o elektrą vartotojams tieks tik nepriklausomi elektros tiekėjai.