Pradžia

2020 m. lapkričio mėn.

Iki gruodžio 10 d. lieka vis mažiau laiko - tik penkios savaitės - ir beveik ketvirtadaliui iš 100 tūkst. turto vienetų jau pasirinktas elektros tiekėjas. Iki lapkričio 5 d. ūgtelėjo pirmojo etapo vartotojų turimų turto vienetų skaičius, kurie renkasi nepriklausomą elektros tiekėją savo namams, sodybai ar kitam turtui, tačiau kiek mažiau nei ankstesnėmis savaitėmis. Pasirinkusiųjų 1 etapo turto vienetų skaičius perkopė 23 tūkst. Tačiau laikas eina vartotojų nenaudai, todėl būtina pasirinkti nelaukiant paskutinės minutės.  

Iki gruodžio 10 d. nepriklausomą elektros energijos tiekėją turi pasirinkti tie, kurie per mėnesį suvartoja apie 420 kWh arba moka už elektrą virš 60 eurų, pagal standartinį tarifą.

Iš viso, kartu su kitų etapų dalyviais, pasirinkusiųjų elektros tiekėją turto vienetų priskaičiuojama beveik 60 tūkst., kai 10.29 d. jų buvo kiek daugiau nei 52 tūkst.

Gegužę prasidėjus elektros tiekėjo pasirinkimo informavimo kampanijai, rinkos dalyviai dar vasarą ėmėsi sprendimų – pasirinko elektros tiekėją savo namams ar kitam turimam nekilnojamajam turtui. Gegužę tokių buvo jau virš 1 tūkst. objektų, kai dar kovo mėnesį šis skaičius nesiekė 300.

Kitų etapų dalyviai elektros tiekėją turės pasirinkti per 2021 m. - 2022 m., nes 2023 m. sausio 1 d. Lietuvoje nebeliks visuomeninio tiekėjo, o elektrą vartotojams tieks tik nepriklausomi elektros tiekėjai.